„Visapusiškai harmoningos asmenybės formavimas per intensyvų ir gilų Aikido techninio arsenalo įsisavinimą, puoselėjant geranorišką atmosferą ir pagarbą partneriui“.
 

9 patarimai kaip elgtis po traumų

Dunken Francis: Aikido –  9 patarimai sėkmingam kūno atsistatymui po traumų

Šaltinis: “Aikido – 9 Tips to help you safely recover from injuries” by Dunken Francis

1 patarimas Sužeistoje / skaudančioje zonoje ant keikogi (uniformos) užsiklijuokite mažą raudoną juostelę, kuri simbolizuoja, kad jūsų sužeista vieta gyja. Jūsų treniruočių partneriai tikrai atkreips į tai dėmesį ir galės atsargiau su Jumis treniruotis.
2 patarimas Net jei Jūs esate pažengęs mokinys, lankykite pradedančiųjų grupę savo dojo (salėje). Pasinaudokite šia galimybe ir susikoncentruokite į bazines technikas lėtame režime, kad raumenys įsimintų gautą informaciją ir neužmirštų atidirbtų judesių. Būdamas susižeidęs, su pradedančiaisiais treniruokitės atsakingai, nes turite sukaupęs vertingos patirties, kuri gali padėti Jūsų partneriams tobulėti. Tuo tarpu Jūs prisiminsite arba bent jau nepamiršite išmoktų judesių.
3 patarimas 4 savaites iš eilės eikite į 2 treniruotes. Vėliau pridėkite trečiąją treniruotę per savaitę. Jei patinka treniruotis intensyviau, palaipsniui pradėkite lankyti daugiau užsiėmimų. Net jei daug dirbate su savimi, stengdamasis išsigydyti traumas, suteikite savo kūnui pakankamai laiko apsiprasti su Jūsų grįžimu į Aikido.
4 patarimas Ant mažų kortelių ar lapelių užsirašykite atakų ir gynybos technikų pavadinimus bei jų aprašymus. Nešiokitės korteles su savimi ir periodiškai jas peržiūrėkite. Mintyse įsivaizduokite, kaip darote technikas. Tai leis prisiminti judesius, kurie atrodo primiršti ar sunkiai įgyvendinami.
5 patarimas Paprašykite savo dojo (salės) partnerių padirbėti su Jumis prieš ir po užsiėmimų su bet kokiais pratimais, kurie jums sunkiai įsimenami. Išskaidykite juos į lėtesnius, tarpinius judesius, įsižiūrėkite į juos. Dirbkite taip, tarsi juos mokytumėtės pirmą kartą. Tai Jūsų galimybė atrasti „užmirštuose“ pratimuose tai, ko niekada iki tol juose nesuprasdavote. Savaime suprantame, jei Jums patinka Aikido, norisi grįžti į įprastinį treniruočių režimą kuo greičiau, tačiau, jei jūsų sveikatos priežiūros specialistas sako, kad reikia „ilsėtis 6 savaites“, būtent tai ir darykite. Daugeliu atveju praktika rodo, kad tie mokiniai, kurie iš didelio entuziazmo bando pagreitintu režimu grįžti į įprastinį treniruočių režimą, susižeidžia dar kartą, dar labiau komplikuoja pirminę traumą ir tokiu būdu atideda treniruotes kur kas ilgesniam laikui. Norint išvengti moralinio nepasitenkinimo, štai keletas patarimų, kuriais aš pats pasinaudojau, kai negalėjau lankyti Aikido 5 mėnesius po Achilo kulno traumos 1990 – aisiais.
5.1. Skaitykite Pasiimkite bet kuria Aikido knygą, kuri yra po ranka, net jei tuo metu turėsite 2 ar 3 tuo pačiu metu. Tai padės aktyvuoti mintis, o taip pat ir „virškinti“ informaciją, kuri, bet kokiu atveju, yra Jūsų galvoje. Tam taip pat tiks ir interneto šaltiniai, audio / video informacija internete…
5.2. Eikite treniruotis, tačiau tiesiog stebėkite. Taip, aš suprantu, kad tai gali atrodyti keistai, o tuo pačiu ir erzinti. Nepaisant to, tai leidžia Jums jausti instruktoriaus „pulsą“, o taip pat ir stebėti, kaip kolegoms sekasi tai interpretuoti. Savo pastebėjimus iš šono gali būti labai vertinga analizuoti, nes taip suprasite, kaip Jūs pats interpretuojate instruktoriaus žodžius.
5.3. Darykite pratimus su tomis kūno dalimis, kurios yra sveikos. Jei šiuo metu traumuotas Jūsų kelis, dirbkite su viršutine kūno dalimi. Dažnai pamirštamas vienas esminis užsiėmimų principas – disciplina ir pasiryžimas realiai eiti į treniruotes 3 kartus per savaitę. Ilgas atsistatymo periodas po traumos, ypač, jei jis daromas gulint prie televizoriaus, gali lengvai nuvesti link tinginystės ir apatijos. Darykite ką nors! Įtraukite pratimus į savo kasdienybę. Pakeiskite kasdienybę Aikido laiku!
5.4. Aiki Ken, Aiki Jo Kol buvau traumuotas, 4 mėnesius aš nešiojau ilgą pleistrą ant Achilo kulno. Kai tik trauma sugijo ir aš galėjau remtis sužeista koja visu svoriu, iš karto grįžau į ribotų judesių treniruotes su ginklais. Jei galite atsistoti, galite ir pratimus daryti…

Vertė: Justas Gavėnas